Socka a archivní vnady

8. května 2012 v 18:57 | Správná Socka


Pane jo, to jsou výstavní vnady Květy Fialové! Točil to ňákej prasák Schorm.

Že bulvár cílí na nahotu je fakt se kterým jsem se dávno smířil. Ať si klidně krmí lačný dav fotkami celebrit, kterým vyklouzla bradavka, anebo si nějaká hérečka zapomněla kalhotky, to je mi fuk. Co mě ale vážně štve je tohle vyzobávání nahatých scén ze starých filmů. Ta tupost národa, který už dávno neví, jaké světové filmy( bez nadsázky, nová vlna je známá po celém světě) se u nás točily. Čtenář tak netuší, že Květa Fialová se vysvlékla ve filmu, který byl přímou reakcí na okupaci. Že filmaři, produkční a herci nesli kůži na trh, když věděli, že dělají otevřeně protistátní film. Jistě, bylo to podobenství, ale takové, které by rozluštil i Toník z pětiletky. Vesnička, ve které se šírí davová panika, že ji přijdou obsadit vojáci a udělat tam pořádek. Studium charakterů, před blížící se okupací vesničky. Není to film bezchybný, ale také vznikal v rekordně rychlém čase, tvůrci se báli, že se natáčení může každou chvíli zastavit. To se sice nestalo, ale film putoval okamžitě do trezoru.

Dnes už téměř nikdo neví, že od procesu a věžení tvůrce zachránil jen fakt, že jeden z produkčních zfalšoval smlouvy, takže to vypadalo tak, že scénář vznikl ještě před sprnem 68.

Čtenář Super se ale dozví to nejdůležitějí: že se naše stydlivá Květa konečně "vodvázala a ukázala vnady"!
Ale, co se budu rozčilovat.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 radosto radosto | 8. května 2012 v 23:26 | Reagovat

Jen taková poznámka (nebo otázka). Opravdu se jednalo o paniku z obsazení vojáků? Nejde tam spíš o invazi mimozemšťanů? (konec světa, panika a otázka kdo se zachrání)? Tedy už jsem to dlouho neviděl.

2 Správná socka Správná socka | 10. května 2012 v 21:59 | Reagovat

Pokud vím, tak ti mimozemšťané tam byli dodáni až na poslední chvíli. Schormovi s Mahlerem to přišlo jako dobrý motiv, jelikož už v té době se šířili různé historky o Marťanech, kteří tu dávno přistáli. Ve výsledku je totiž vlastně jedno, jestli se občané začnou chovat jako zvěř proto, že se bojí dalších transportů, anebo mimozemské invaze. Konec je tak vlastně otevřený, my nevíme, kdo přílétá. Mahler sám k tomu říká: Ten zvláštní existenciální pocit, že jsme jako nějací mravenci pozorováni, jsem chtěl nějak vyjádřit...jako by šlo o pozorování z létajícího talíře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama