21. Miss Sympatie a Michal Mikuláš, aneb co se na škole naučíš...

17. dubna 2012 v 22:53 | Správná socka
Minule jsem psal, jak pokrytecké je kritizovat Věci veřejné za fízlování, když v dnešní společnosti je nahrávání všeho a všech už téměř normou.

Dnes tu máme další příklad, jak už na školách bují stejné praktiky jako v politice. Server Lupa.cz uvěřejnil nedávno článek, který upozorňoval na machinace při volbě Miss Sympatie v rámci Masarykovy univerzity. Teď bych tu mohl psát pětistránkový elaborát na téma soutěže krásy = výstava dobytka, či soutěž o nejlepší jalovici, ale ušetřím vás.

Co se stalo, vítězkou byla vyhlášena druhá, nikoli první dívka. Autoři totiž spoléhali na to, že uživatelům facebooku skryjí dílčí výsledky. Ty se však ( sám jsem to nevěděl), jak se ukázalo, dají dohledat a tak začali uživatelé klást nepříjemné otázky. Následovalo pochopitelně mazání příspěvků a zákaz vstupu- klasika. Čekali jste snad, že by se v tomto státě někdy někdo postavil ke svým činům jako chlap? Navíc se brzy profláklo, že jeden z hlavních organizátorů a členů poroty je přítelem oné "vítězky" (Veronika Ridzoňová).

Také vám připadá sprosté, že tento mladík jménem Michal Mikuláš, měl tu drzost hlasovat v soutěži, které se účastnila jeho holka? Já, tipuju, že byl férový a dal hlas někomu jinému, co říkáte? A tento grázl měl ještě tu drzost korunovat svou drahou.

No, ještě se musí učit, hošánek, jak se necpát dopředu a tahat za nitky jen z pozadí.

Po několika dnech organizátoři zveřejnili rozsáhlou omluvu a korunku předali skutečné vítězce. V jejich stránkové omluvě, ale narazíte jen na slova chyba, či omyl, přitom je jasné, že šlo o podvod. Hájí se tím, že skutečná vítězka dostala v poslední den příliš mnoho hlasů.

Michal Mikuláš ale prý do telefonu tvrdil, že nejvíc hlasů měla Veronika R. To bylo totiž ještě v době, kdy si myslel, že se jim to podaří ututlat. I kdyby měli porotci pravdu a změnili vítězku skutečně jen kvůli podezření z manipulace, měli s tím seznámit veřejnost. Oni však cílení lhali. A bylo to jen podezření, neměli žádné důkazy, takže by zase poškodili tu druhou slečnu. Jelikož je ale Veronika přítelkyně jednoho z porodců, je daleko pravděpodobnější, že změna vítězky měla zcela jiný motiv.

Všímáte si, jak je celá věc podobná zákulisním praktikám ve sněmovně? Lhát, podvádět, dohazovat kšefty milenkám - nemusíte mít obavy Michal Mikuláš se určitě ve světě neztratí. To jen mně je z toho nablití.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Médea Médea | 14. května 2012 v 22:34 | Reagovat

Nejen tobě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama