14. O Fukovi, o hranicích humoru a o přátelství

14. března 2012 v 19:55 | Správná Socka
Občas se všechno točí kolem smrti. Známý filmový recenzent F.Fuka se nijak netají tím, že si hodlá ze všeho a všech dělat srandu. A má pravdu, že je to jeho neupíratelné právo. Nejprve vše začalo vtípky na smrt syna Bohdana Slámy (ty ale dělali spíš jeho čtenáři, ne on sám), následně mu někdo poslal kondolenci k úmrtí jeho otce, až na to, že zemřelý režisér Otokar Fuka nebyl jeho otcem. A týden na to skutečně Františkovi umírá blízky příbuzný. Nejsem příliš pověrčivý ani pobožný, takže se v žádném případě nehodlám pouštět do debat typu: Byl to trest za znevažování smrti.
Nicméně Frantův styl humoru je pro mě opravdu za hranou. Přitom mám rád Českou sodu a jejich vtípky o holokaustu, takže nejsem tak trochu pokrytec? Přijde mi, že z holokaustu se udělalo takové haló, že už je fér si z něj dělat prdel. Navíc už od něj uběhlo více než 60 let. Po určité době se tragédie stávají dávnými historickými událostmi, kde humor tolik nevadí. Kde je ale ta hranice, je možné si dělat srandu z Kosova, nebo z války v Iráku, anebo je to příliš brzy? Nevím, řídím se citem.
Jedno ale vím, měl jsem kamaráda jako je Fuka a přestal jsem se s ním stýkat právě kvůli tomu, že neznal žádné meze. Žádný vtip si neodpustil, pokud by vás právě opustila vaše životní láska a jeho by na to napadla nějaká hláška, z fleku by ji vystřelil. Přišlo mi to sobecké a omezené, vážím si lidí, kteří mají autocenzuru. Těch, kteří už už chtějí vypálit smrtící hlášku a v poslední chvíli ucuknou. Potom další tři dny chodí a uvažují, zda si to skutečně nechat pro sebe. Vždyť je to tak skvělej fór! A pak si ho skutečně nechají pro sebe a nikdo ten fór nikdy neuslyší. A je to drásá a mučí, protože ten vtip byl dobrej, ale vědí, že to tak má být. Takové lidi obdivuju a snažím se jimi obklopovat.

Dodatek 18.3: Fuka právě postnul vtípek o belgickém autobusu. On to má zkrátka jinak. Věřím, že kdyby měl v přátelích, někoho z rodičů těch dětí, přeposlal by to stejně. Ruzní lidé, různé přístupy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Médea Médea | 14. května 2012 v 21:02 | Reagovat

Já si tedy zásadně střílím z lidí, co oplakávají někoho, koho neznají a nebýt srdceryvných tupostí na FB a v TV, tak by ani neznali a jen mají potřebu dokázat sobě a okolí, jaké mají "dobré srdíčko". Jsou mi k smíchu.
Už jen kvůli provokaci těhle tupců mi stojí za to dělat blbé vtípky..pochopitelně bych si je nedělala před příbuznými obětí, ty truchlí opravdově. Ale například "mamynka" co udělá kýčovitý virtuální pomníček vlastnímu dítěti by také zasloužila trochu proplesknout. Je to extrémně odporný!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama