12. Co štve Socku?

7. března 2012 v 23:04 | Správná Socka

Věčné stěžování si je nekonstruktivní, já vím. Ale, co se dá dělat, ostastně tento blog byl inspirován blogem 1000 věci, co mě serou a tak já na stěžování si tak trochu založen. Všechny věci, na které si dnes budu, stěžovat jsou dané, člověk by je měl přijmout, ale někdy to prostě nejde. Zdá se, že jsem nastaven tak, že když se po stopáté setkám s blbostí, tak ji prostě po stopáté zkritizuju.

Co tedy štve Socku?
1.

Štvou mě čímdál debilnější televizní a novinové kvízy. Vyrojilo se to před lety, kdy se pánům dramaturgům konečně rozsvítilo. Proč bychom měli dělat nějaké náročné soutěžní otázky.

Když dáme jednoduchou otázku a odpovědi přes sms, tak se na tom napakujem. A jak řekli, tak učinili. Denně se na nás z televize a rádia valí otázky jako, jak se jmenoval frontman kapely Nirvana? Byl to Kurt Cobain, Kurt Codain, anebo Elvis Presley ( ne, to si vážně nevymýšlím).

2.
Štvou mě otravní moderátoři rádií, věčně přiblbe vysmátí, třicetiletí cápci a ženušky, kteří se snaží mluvit jako mládež a být desně cool. (No tak to je fakt hustý. Doufám, že jste všichni v pohodě, protože my si to tady děsně užíváme atd.) Není nic trapnějšího než třicátník, co se snaží mluvit jako puberťák. Nedávno zaslechnutá soutěž, udělej motorku. Takhle že dělá motorka, Jani? Víc, víc. A teď do kopce, pořádně! Brrrm,brrrm,brrrrrrrrrrrrm. No, já myslím, že bysme to mohli uznat, co? Přátelé, přiznám se, zrovna tenhle měsíc na tom nejsem finančně nejlíp, ale radši bych šel složit metrák uhlí, než ze sebe udělat za litr vola. Copak ty lidi nemají žádnou důstojnost?

3.
Speciální kategorie jsou pokusy o nářečí. Debilní Ostravak a ještě debilnější pokusy o hanáčtinu na rádiu Haná. Je to tak falešné a zoufale nevtipné. Skoro v každé dědině je nějaký děda (nebo babka), takový ten rozený lidový bavič, který strčí všechny tyhle Ostavaky a jiné nuly do kapsy. Jeho nářečí je pravé, nehrané, přirozené a jeho historky jsou obyčejné, prosté, srdečné. Ať jdou s touhle ubohou falší, pseudolidovou jaderností do prdele.

4.
Štve mě MTV, Óčko a vůbec všechny ty boybandy a rockbandy, které znějí všechny stejně. 99 procent kapel zní jako Nirvana, Green Day, Joy Division, anebo Beatles.

Vtipně to shrnuje třeba viruscomix.com:

Zmiňovaný Nickelback si, zdá se, celou svoji kariéru vystačí s mocným hrábnutím do strun a chraplavým pokusem o imitaci Kurta. Ta jeho snaha o procítěnost, je tak křečovitá a umělá, až je z toho nablití.

Vše umocňuje vizuál jako kouř, větráky, rockeři s vlající hřívou atd. Ideální příklad je Embassy. Vezměte Kryla, pár nagelovaných hošíků, zapněte větrák a jdeme "dělat to umění".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama