Off topic č.2: Umění

10. ledna 2012 v 18:03
Nedávno jsem tu mluvil o diktátu krásy v hudebním průmyslu a včera v hospodě na mě z Mtv vybaflo toto. Krásnej příklad-
šaty dolů, ruce na kozy a umění může začít. Text Xindl X, což mě vůbec nepřekvapuje. Po jeho reklamní písni na mekáč (jistě, ono si to zároveň z konzumu trochu střílelo, ale já myslím, že leda slepýma patronama) a písni složené z návodu na pobírání léků čekám, kdy zhudební složení prášku do pečiva. Byl bych rád, kdyby česká rádia přestala mazat Xindlovi perutě, protože kdysi nám sliboval, že nás vezme do přímo orgasmického ráje a zatím s ním trčíme v tom nejtemnějším pekle.

17.1, Dodatek: Člen kapely Hentai Corporation se rozhodl vyjádřit svůj postoj k této mladé umělkyni po svém:

Na toto video jsem narazil díky kapele The Pooh, která na akci také hrála. A to je přesně ono, kapela Pooh živoří na okraji zájmu, jelikož hraje styl, který je ve světě už dávno zaběhnutým žánrem (stoner-rock), ale u nás se s ním příliš nechytají. Přitom věřím, že kluci jsou technicky natolik zruční, že by bez problémů zvládli hrát cejdáky ve stylu Chinaski a talent na chytlavé melodie mají, ale nechtějí. G.Gunčíková je jejich přesným opakem. Proto, jestli se vám líbí hudba Hentai Cor., nebo The Pooh, kupujte jejich alba, jinak se česká hudební scéna nikdy nezmění.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dublin Dublin | 10. ledna 2012 v 21:16 | Reagovat

Pěkný shit. A právě na příkladu pana Xindla si můžeme hezky demonstrovat ten tradiční český postoj: Já jsem tak strašně alternativní (protiřežimní, antikomunistickej, "ekologickej")....ale taky musím chodit někam do kolbenky, že....

2 Správná socka Správná socka | 17. ledna 2012 v 13:46 | Reagovat

A o to právě jde, Xindl je inteligentí a velice nadaný člověk a to jak na poli hudebním, tak literárním. Jenomže léta práce v reklamce ho bohužel příliš ovlivnila a tak své texty skládá jako kdyby pořád pracoval v reklamce, jsou to jen povrchní slogany. Já mu nevyčítám,že tam pracoval, jen je to na jeho hudbě hodně poznat. Paradoxně se mi tak zatím víc líbil film podle jeho scénáře, ačkoliv i ten měl své vady a Xindl sám se od něj lehce distancoval. Myslím, že existuje mnoho umělců, kteří dokazují, že lze tvořit i hudbu bez kompromisů a podlézání publiku, ale lehké to není, to netvrdím. Zdá se, že práce v reklamce má svá uskálí, viz třeba debut reklamního režiséra Mašína-Tři sezóny v pekle, formálně skvělé, obsahově jen ubohý instantní výcuc ze života Bondyho.

3 Dublin Dublin | 18. ledna 2012 v 16:28 | Reagovat

Asi tak. Byť je to ploché, je celkem vtipný, ale dneska už si skoro říkám - zaplať pánbů aspoň za to. Je to alespoň trochu poslouchatelný popík. Jinak se z rádií řinou snad už jen kolovrátkové hity silokonové Helči, Božského Káji a zvlášť odpudivé zombie mých mladých let - Michaal Davida. Taky si myslím, že je to tím, že na jedné straně potřeba jakési skutečně nezávislé tvorby totálně upadá a na straně druhé si umělec snadno spočte, že když bude pár let mazat med TV Nva kolem huby, tak se zajistí na celý život a všichni mu můžou políbit šos. Ale možná je to jen náš sentiment. Za komoušů to tak nějak bylo víc potřeba a lidi byli ochotní si to najít a užít si to, ale dnes, kdy už je jaksi "všechno jak má být" je to podstatně těžší.

4 Dublin Dublin | 19. ledna 2012 v 8:39 | Reagovat

Takhle brzo cenzura?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama