3. Socka vs ideál krásy, aneb vlhký sen o supermodelce

20. prosince 2011 v 22:31 | Správná SockaNení opět žádným vrcholným objevem, že tak jako je nám vnucováno zboží, vnucují nám i ideál krásy. Dříve šlo jen o váhu, dnes díky photoshopu jde o daleko víc. Soudobé idoly jako např. Lara Croft (na obrázku) jsou nejen hubené, ale mají v podstatě nemožnou tělostnou konstituci. Jde o vychtrtlé panenky s doslova obříma kozama. Řekli byste, že většina lidí chápe, jak je tento vzor krásy nepřirozený, ale kdepak. Sitauce je nejhorší tam, kde je málo žen. Já jsem sice studoval humanitní vědy, ale měl jsem možnost poznat prostředí technických kolejí v Brně, kde bydleli téměř výhradně muži. Bylo to neuvěřitelný divadlo. Řekli byste, že o to naprosté minumum žen na zdejších kolejích byl obrovskej zájem.Ale houby, i průměrně krásná dívka si těžko hledala chlapa. To jsem takhle seděl s místníma v hospodě a kolem prošla krásná asi tak 60 kilová holka a kolega u stolu se ohlédl a poznamenal: "Fuj, ta je ale vyžraná!"

Úspěšného muže, který po svém boku požaduje dvacetiletou modelku, můžete vinit z povrchnosti, ageismu a já nevím čeho všeho, ale jeho postoj je pochopitelný- ví, že si může vybírat a tak si vybírá. Co je ale pro mě těžko pochopitelné, je banda brýlatých studentíků v otrhaných džínách a prestižkách, kteří zůstávájí 5 let doslova nepolíbeni (teda je fakt, že někteří promrdají svůj studentskej kontokorent v bordelu, ale to se nepočítá.) , jen proto, že nejsou schopni slevit ze svého ideálu krásy. Ta obrovská arogance, sám je ošklivej jak prdel, ale požaduje supermodelku. Krásku, anebo nic! Raději si ho 5 let honí nad pornem a různýma hrdinkama z animé, počítačových her, nebo amerických filmů. Dá se říct, že tihle studentíci zůstávají v pubertě až do svých 25 let. Jen se bojím, aby to jednou nedošlo do stejného extrému jako v Japonsku, kde se dospělí byznysmeni, tzv. Salarymani, už dávno vykašlali na hledání holky z masa a kostí a svou výplatu utrácejí za fotky, videa a panenky postaviček ze svých oblíbených komiksů a seriálů. How pathetic! Pochopitelně mluvím o těch introvertnějších studentech( takové ty typy ala IT Crowd, nebo Big Bang ) ,samozřejmě vím, že je tam spousta normálních studentů, kteří si umí najít ženskou. Ale vraťme se k těm onanistům, po skončení školy má jejich příběh dva konce:
A) Nenajdou si dobrou práci a zůstávají dále onanujícími samotáři.
B) Najdou si dobrou práci a jelikož nemají žádnou zkušenost s ženami, klofne je první lovechtivá sekretářka, či bankovní poradkyně, která pochopí, že se před ní objevil jeliman s naditou šrajtoflí.

Zejména bankovní poradkyně jsou v tomto honu na pracháče naprosto nepřekonatelné, to by stálo za samotnou kapitolu, je to zkrátka ideální povolání pro zlatokopku, protože víte, kdo má prachy na účtu. Když jsem se jako student vracel z Anglie s půl milionem na kontě, tak jsem jen zíral na ten obrat v přístupu k zákazníkovi. Předtím jsem byl jen otravná socka, která jde dvakrát do roka řešit, jak splatit kontokorent a najednou pane sem, pane tam, navrhovaly mi různá osobní setkání, dávaly soukromá telefonní čísla ( Zavolejte kdykoliv! ), pochopitelně asi první otázka byla strašně nenápadný dotaz, jestli mám babu. Ptaly se samozřejmě čistě z bankovních důvodů, aby mi mohly nabídnout co nejvhodnější služby. Vlastně to bylo docela milý jít si do banky zaflirtovat. Světe div se, mé současné 4 tácy na účtu asi příliš rajcovní nejsou a slečny v bance jsou už zase příjemný jak vřed na prdeli.
Ale to jsem odbočil.
Zajímavým fenoménen tzv. zacyklení je případ některých nesmělých počítačových grafiků. Celá studenská léta pronanují u počítače, aby pak našli práci v módním, nebo pánském časopise, kde retušují špeky, zpevňují kozy a provádí další různé úpravy, čímž pomáhají udržovat onen umělý mýtus krásy pro další generace onanistů. Tak a je to, had Ouroboros se zakousl do svého vlastního ocasu, řekl by Platón. Kterej si předtím třikrát vyhonil, dodal bych já.

Čím to je, že lidé jsou tak blbý, že si nechají vnutit měřítka krásy? Že potřebují někoho, aby jim řekl jestli mají balit zrzky, bloncky, holky prdelatý, prsatý, vysoký, nebo menší. Fakt nevím čím to je, jediné co vím je, že po světě lítá spousta parádních holek s normální pěknou postavou, jsou vtipný, inteligentní, zajímavý, ale chlapa nemaj. Nevypadaj totiž takhle:

Něco děláme špatně, pánové. Nejsem pokrytec, neříkám že prefuruju škaredé ženy. Mám rád sport a tak mě opravdu tlusté ženy moc neberou. Je mi ale ošklivých žen v dnešní společnosti opravdu líto. Mají vůbec právo na život? Ta segregace jde tak daleko, že už dávno zasáhla i hudbu. No schválně, kolik znáte ošklivých zpěvaček? I tady panuje diktatura krásy a tak se na nás z éteru a různých estrád valí tisíce modelek, jejichž hlasový rozhlas je zhruba rovný mému tatíkovi, když si zpívá v koupelně Kryla ( nepřál bych vám to zažít ). Přitom, jak nejčastěji posloucháme hudbu? Z počítače, hi-fi věže, mp3jky. Takže by nám mělo být doprdele jedno, jestli je zpěvačka dvousetkilová matrona, jejíž průměrný obídek v KFC by nasytil celou africkou vesnici? Ale není, producenti hudebních společností kapele jednoduše oznámí, chcete smlouvu, tak se zbavte té šeredy. A co terpve paní ex-Paroubková? Divil bych se, kdyby Paroubek neměl od píáristů rozvod přímo nakázaný. Politik, přece nemůže mít šeredu s vlastním názorem, ten musí mít panenku, která když není zrovna přehnutá přes kanclářský stolek a připravená k použítí, smolí jeden blogísek za druhým o svém milovaném sexy mozku. Však ne nadarmo je to jedna z nejprodávanějších spisovatelek současnosti, ano, přiznávám se, z těch 30 tisíc výtisků koupených on-line jsem dobrou tisícovku nakoupil já. Dám to všem pod stromeček a zbytek zašlu do Národní knihovny k archivaci pro budoucí generace.

Teď vážně. Jak se bránit proti tomutu diktátu? Jednoduše, milujte nedokonalosti svých žen. Milujte jizvy, pihy, bradivice i znamínka. Mám rád malá prsa své děvčice, její výrostek na levém boku, i obří znamínko na zadečku. Moje ex byla malá a pihatá. Milovol jsem tu její malou postavu. Že chlapi hledají ženskou s obříma kozama dokážu pochopit, ten diktát dostatečné výšky a případné kompenzace obřími podpatky jsem ale nikdy nepochopil. Nemá většina žen i mužů ráda v posteli lehkou dominanci? A není domimance o to snadnější, když svoji mrňavou přítelkyni lehce zvednete do náruče a odneste do postele? Tak proč nemůže být ženská malá?
Podpatky jsou vůbec absolutní zrůdnost. Bytostně nenávidím ty hloupé krávy (to se nedá říct slušně), které si ještě okolí stěžují, že je z toho bolí nohy. Vždyť to přece dělají pro nás! Co je proboha přitažlivého na ženské, která nemůže pořádně chodit a klapá jako okovaná klisna tak, že ji slyšíte na míle daleko? Je to tak asexuální. U žen mě přitahuje divokost, nespoutanost a vitalita, proto by měla být oblečená volně, přirozeně. Jak mě má vzrušovat někdo, kdo vedle mě klopýtá na dvou obřích jehlách - taková ženská se nemůže pořádně hýbat, nedoběhne se svou sockou noční rozjezd, je uvězněná svou vlastní hloupostí.
Nenechte si vnutit ideál krásy Maximy, Playboy, Vogue a dalšími braky. Když se dívám na ty totálně zretušované holky, necítím vůbec nic, naprosto žádné vzrušení, natožpak erekce. Těmto redakcím se podařilo stvořit dokonale odporné mimozemšťanky, které s pravou krásou žen nemají nic společného. Bohužel jsou jen dvě cesty, buď vás přitahují ty opravdové holky, anebo ty umělé a vy marně bloumáte po ulicích hledájíc svoji 40 kilovou avatarku s prsama jak dva melouny. Hodně štestí.

P.S. : Tohle je vlastně výstižnější, než celý tenhle článek. Jak vylákat z chlapa 80 tisíc jen za pomocí fotek modelky:

http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2017488
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Tomáš | 26. prosince 2011 v 21:42 | Reagovat

No, já bych nebyl tak přísnej, kdo z nás se v mládí neukájel nad nějakou tou Pamelou?

2 Eva Eva | 30. prosince 2011 v 11:37 | Reagovat

Páni, v životě by mě nenapadlo, že takhle pánové uvažují. Když ale přihlédneš k momentálnímu boomu ajťáků, hipsterů a asociálů, nakonec třeba tví přátelé-onanisti (alespoň pár z nich) najdou štěstí v náručí avatarky.
Skvělý blog, jen tak dál!

3 Wujc Wujc | E-mail | 6. ledna 2012 v 13:19 | Reagovat

Perfektní článek. Ten tlak společnosti je nezdravě silný. Nedokážu si ani představit, jak ženy musí být flustrované že nespadají do kategorie "mediálně dokonalá" a Já jako muž jsem také zažil zlé období z toho, že nemůžu najít tu svojí "mediálně dokonalou." Je to poměrně smutné, ale zas na druhou stranu si na to musí každý přijít sám.

4 Jan Jan | E-mail | 7. ledna 2012 v 18:42 | Reagovat

Vyborny blog, dobre se to cte, srozumitelne a logicke myslenky.
Jakozto obcasny odberatel Maximu si ale dovolim nesouhlasit s tim vnucovanim idealu krasy. Samozrejme jsou tam velmi spore oddene divky, nicmenne jsou tam tez velmi inteligentni a zajimave clanky. Neni dobre vse hodnotit jen kvuli tomu ze na obalu je kozata baba.

5 Dublin Dublin | 7. ledna 2012 v 21:50 | Reagovat

[4]:Bohužel, ačkoliv ho taky občas čtu, jsou to většinou tendenční polopravdy až lži. Ale podané zábavnou formou. Smutné je, když tam něco nasmolí a pět stránek dál píšout o tomtéž něco jiného. je to spíš zdroj legrace pro přerostlé puberťáky než zdroj informací. A pokud jde o "ideály", tak proč se trochu nezasnít, pokud člověk rozezná realitu od fantazie, není problém...

6 Správná socka Správná socka | 10. ledna 2012 v 0:27 | Reagovat

Co je prosím ta lež, či tendenční polopravda? Když kritiku, tak konkrétně, jinak postrádá smysl.

7 Dublin Dublin | 10. ledna 2012 v 12:22 | Reagovat

[6]:Mám myslím jeden Maxim doma, tak bych ho mohl projít a vypsat co považuju za tendenční polopravdu, ale to by byl úkol aspoň na hodinu a to se mi, přiznám, nechce. Teď koukám, že jsem to tam asi měl výslovně uvést, že píšu o Maximu, omlouvám se za zmatek.

8 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:46 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

9 Dublin Dublin | 13. ledna 2012 v 7:53 | Reagovat

[8]:Ty jsi fakt zoufalec :o)

10 Médea Médea | 15. května 2012 v 7:45 | Reagovat

To je taky praštěný, nevím, proč by měl na mě někdo milovat třeba nějaký můj výrůstek, nebo jizvu, když je to odporný i mně.
Muž na mě může milovat xy hezkých a zajímavých věcí, které na žádnem trapném vyretušovaném obrázku nenajde. Třeba mé neumělé hedvábné vlasy...nebo mé prý krásné smutné oči (mi vždycky chlapi říkali) Nebo, když nebude čumět jen na "maso" a bude obdivovat a milovat mou osobnost, tak to jaké má kdo kozy, nebude považovat za středobod vesmíru. Velké poprsí a dokonalou figuru jsem nikdy nevedla a na nezájem mužů si nemůžu stěžovat...spíš naopak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama